Bugun...
ÜSKÜDAR'DA YAŞANANLARA İTAFEN


Bir garip yolcu.. Gönülden Geçenler
tatarr859@gmail.com
 
 

" Ey Müslümanlar birbirinize girmeyin, sonra kalplerinize meskenet, korku, acz çöker de, devletiniz, gücünüz, kuvvetiniz gider." (Al-i İmran,103)

Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi

SÖZ VATANSA BİZ 'BİRİZ'! SÖZ BAYRAKSA BİZ 'İRİYİZ'! SÖZ MİLLETSE BİZ TÜRKİYEYİZ  unutmayın.

İman eden insanlar birbirlerini hiçbir çıkar beklentisi olmadan samimiyetle ve Allah'ın hoşnutluğu için sever yine Allah'ın hoşnutluğu için birbirlerinin dostudurlar  ne olursa olsun bu değişmez  iyi veya kötü- bugünden sonra daha sıkı,sımsıkı sarılmak gerekli arkadaşlar düşman arıyorsanız kendi içinizde aramayın yedi düvel bir olmuş, FETÖ, PKK

DHKP-C, İÇİMİZDEKİ HAİNLER, AVRUPA BİRLİĞİ TÜM HAÇLI ORDUSU

 memleketi bitirmeye çalışırken nedir bu içimizdeki birbirimize düşme telaşı nedir.

Bu dostluk güçlü bir bağın temelini oluşturur Allah sevgisi ve korkusu üzerine inşa edilen bu bağ Allah'ın dilemesi dışında asla Kopmaz bu güçlü bağ kan bağıyla oluşan kardeşlik ilişkisinden farklıdır. Müminlerin yakınlığın da Herhangi bir kan bağı bulunmaz.

Allah'a Kesin bilgi ile iman eden onun hoşnutluğunu hedefleyerek gönülden çaba gösteren insanların kardeşliği Kur'an'da söyle bildirilir. Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın dağılıp ayrılmayın ve Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın Hani siz Düşmanlar idiniz o kalplerinizin arasını ulaştırıp ısandırdı ve siz onun nimetiyle Kardeşler olarak sabahladınız yine siz tam Ateş çukurunun kıyısında iken oradan sizi kurtardı umulur ki hidayete erersiniz diye Allah size ayetlerini böyle açıklar (Al-i İmran süresi,103)

Dünya hayatında insanları saptırmak için kuruntulara düşürmeye çalışan şeytan müminlerin arasındaki tesanüt Ve dayanışmayı da bozmaya çaba gösterir benlik yarışına girmeyinetmeyin, birbirinize haset etmeyin  Kur'an bu sinsi düşmanı"kullarıma sözün en güzel olanını söylemelerini söyle. Çünkü şeytan aralarını açıp bozmaktadır Şüphesiz şeytan insanın açıkça Bir düşmanıdır"(İsra suresi 53 ) ayetiyle dikkat çeker

Unutmayın arkadaşlar inanmış bir kişi Mümin kardeşleri bir hata yaptığında ona destek olur yardım edendir işte gerçek sevgi budur Bir Müslüman sadece ahirette kendi vereceği hesabı düşünmez o kardeşlerinin de sonsuz mutluluğuna vesile olabilmeyi ister bu sevgi herhangi bir dünyevi çıkar kaygısı ile yaşamayan Müslümanların bağıdır.

Ayıpların araştırılıp ortaya dökülmesi; insanları birbirine düşürmekten, aralarında kin ve düşmanlık tohumları ekmekten, fenalıkların yayılmasından başka bir şeye yaramaz. İnsanların gizli kalmış kusurlarını açıklamak, herkese duyurmak onların utanma duygularının yok olmasına, sosyal kontrolün azalmasına ve böylece ahlâksızlığın süratle yayılmasına da sebep olur.

Resulullah (s.a.s.) başka bir hadislerinde şöyle buyurmaktadır:

"Her kim bir müslüman kardeşinin ayıp ve kusurlarını, kimsenin görmediği ve görmesini istemediği şeylerini örterse, Allah'u Teâlâ da kıyamet gününde onun ayıplarını örter. Her kim müslüman kardeşinin meydana çıkmasını istemediği birşeyini ortaya çıkarır ve dile verirse; Allah da onun ayıplarını, kimsenin bilmesini istemediği hallerini meydana çıkarır. Bu suretle kendi evi içinde de olsa onu rezil eder. Müslüman kardeşinin ayıplarını örten, bir ölüyü diriltmiş gibidir. " (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58; Tirmizî, Birr ve Sıla, 85)Bu yazı 1139 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI