Bugun...
Teröre Lanet


M.Aslan Emekli Bir suçlu aranıyor!
 
 

Ülkemiz tarihin en büyük terör saldırısını yaşadı 10 Ekim 2015 Cumartesi günü  Ankara Garı önünde toplanan sivil toplum kuruluşlarını hedef alan saldırıda  95 kişi can verdi, 48’i ağır 246 kişi yaralandı. Daha sonra  yoğun bakımda olan ağır yaralılarla ölü sayısı arttı. Garın önünde toplanan sivil toplum kuruluşları (DISK, KESK, TTB ve TMMOB…) Barış Mitingi için gelmişlerdi. Saat 10.00 civarında yürüş için toplananlar 2 patlama ile karşılaştı. Ceset parçaları 3 kilometrelik alana yayıldı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin “Çevrede çok ciddi aramaların yapılması, ilgili tedbirlerin alınması icabet ederdi “ dedi. Olayda ihmali görülen Ankara Emniyet Müdürü görevden alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan”Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum, 78 milyon vatandaşımı tek yürek olmaya çağırıyorum” dedi.  Devletin Zirvesi acil güvenlik için toplandı. Ülkede 3 gün Ulusal Yas ilan edildi. Başbakan Davutoğlu HDP eşbaşkanı hariç diğer muhalefet liderlerini toplantıya çağırdı. Dünyayı da ayağa kaldıran bu menfur saldırı yürekleri dağladı ama ateş düştüğü yeri yaktı, ölen öldüğü ile kaldı.

Bu menfur alçak ve insani duygularından yoksun saldırıyı insan olan herkesim şiddetle kınadı, teröre lanet yağdırdı. Türkiye neden, nasıl bu hale geldi?

Şimdi bunu düşünmenin ve bu çıkmazın içinden çıkmanın zamanı…

Ülkemizde son zamanlarda tırmanan ve 10 Ekim 2015 Cumartesi günü zirveye ulaşan bir terör var  (20 Temmuz 2015 günü Şanlıurfa Suruç’da IŞİD’ın patlattığı bomba ile 34 kişi ölmüştü).

 Ülkemizde güvenlik zafiyeti olduğu da ortada.  Bu kadar güçlü bombalar  Ankara’nın merkezine nasıl gelmiştir?  Mitingin yapılacağı alana nasıl girmiştir? Çok sayıda canlı bombanın bilindiğine dair bilgiler var, bunlar her an her yerde patlayabilir, halk endişeli ve tedirgin. Dileğimiz bu menfur olayların sonunun gelmesidir.  

Bu hain saldırıyı yapanların arkasında duranları, Ülkemizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozmak için oyun oynayan, insanlıktan nasibini almamışları şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan Rahmet kederli ailelerine sabır ve metanet diliyoruz. Bu yazı 4232 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI